Dnešní datum: 05. 08. 2021   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Vložit článek| Čtenář: neregistrovaný 


  Obsazení kuželny


Gambrinus Cup
4.6.-20.6.2021Rozpis

Přihlášky  PŘEHLED AKCÍ
<<  Srpen  >>
 PoÚtStČtSoNe
>       1
>2 3 4 5 6 7 8
>9 10 11 12 13 14 15
>16 17 18 19 20 21 22
>23 24 25 26 27 28 29
>30 31      

©2003-2009
Ondřej StřelbaPowered by
Web site powered by phpRS

* Mistrovství Prahy 2008 - dorost a žactvo

Vydáno dne 27. 01. 2008 (1179 přečtení)

Poslední lednový víkend na Braníku patřil nejmladším kuželkářům a jejich klání o titul Mistra Prahy jednotlivců. Naši hráči se v domácím prostředí jistě řadili mezi favority a nakonec získali dvě první, jedno druhé a jedno třetí místo.

Pátek

V pátek odpoledne zahájili víkendový program dorostenci svým kvalifikačním náhozem. V úvodu se výborně dařilo jednomu z favoritů, Davidu Kudějovi z Uhelných skladů, ale po výborném začátku se dostavil útlum a vcelku průměrný výsledek 513. Ve druhé rundě se mu velice přiblížil další starý známý, Matěj Vaško ze Slavoje (505), ale to nejzajímavější se nakonec událo až v druhé polovině večera. Svým výkonem doslova šokoval další hráč Slavoje, Jakub Pytlík (567) a získal si do finalového boje úctyhodný náskok. Náš Jirka Langr startující společně s ním bojoval s nervozitou a snad i posledními dozvuky nemoci a přes solidní začátek nemohl být se svým výkonem (445) spokojen, přesto mu mohlo být útěchou osmé, poslední postupové místo, i když se ztrátou na zbytek soupeřů.

Pořadí po 1. dnu:
1. Jakub Pytlík KK Slavoj 567
2. David Kuděj SK US 513
3. Matěj Vaško KK Slavoj 505
4. Jiří Brchel Kobylisy 491
5. Jiří Lassig V.Popovice 486
....
8. Jiří Langr Konstruktiva 445

Sobota

Sobotní program začal až odpoledne po úspěšné předehrávce A družstva s Jičínem. Do boje se pustila děvčata a na drahách 5-6 též žákyně a žáci.

V žákovských kategoriích se letos sešla minimální konkurence a v ní se vždy lépe dařilo našemu zástupci. V kategorii žákyň se letos nezúčastnila loňská mistryně, naše Šarlota Janoušková, ale zdatně ji zastoupila Veronika Nováková, která po vzhledem k jejím nehojným zkušenostem velmi pěkném výkonu neměla s úplně začínající soupeřkou z SC Radotín nejmenších problémů. Šarlotě tak nezbývá než dále bojovat o postup v Poháru mladých nadějí, ovšem v případě jejího úspěchu může mít Konstruktiva na MČR žákyň v České Třebové dvojí zastoupení.

1. Veronika Nováková Konstruktiva 324
2 Soňa Procházková SC Radotín 177

V kategorii žáků nebyla letos situace o nic růžovější než u děvčat, o mistrovský titul se však náš Jirka Brožek musel strachovat o mnoho víc. Na první dráze si však získal drobný náskok, který dále dobrou hrou do plných zvýraznil. Přes výpadek v dorážce a finiš soupeře nakonec své vítězství udržel a postupuje tak na mistrovství republiky do Přelouče.

1. Jíří Brožek Konstruktiva 333
2. Jan Dušek SC Radotín 321

I dorostenek pro letošek opět o jednu ubylo, a tak do osmičlenného finále nepostupovala jediná hráčka na posledním místě. Naše zástupkyně však v domácím prostředí aspirovaly spíše na místa nejvyšší. Ke startu nastoupily obě v první směně, ovšem alespoň zpočátku s výrazně odlišnou úspěšností. Hance Hájkové se po jejím úspěchu v přeboru oddílu zpočátku vůbec nadařilo a po dvou špatných drahách (103,103) si již začínala zoufat. Po přechodu na 1-2 se však dokázala vzpamatovat a přestože měla k Hance jakou ji známe stále dost daleko vydřela ještě akceptovatelných 455 a nakonec celkově 5.místo po prvním dni. Kvalifikace však patřila druhé z našich nadějí, Tereze Komárkové. Velice solidní výkon dokázala v druhé půli startu ještě vygradovat ke krásnému osobnímu maximu 517 a nakonec jasnému vedení po prvním dni. Ostatním hráčkám se ani v dalších směnách nijak výrazně nedařilo a tak si Terka mohla užívat pěkného náskoku 38 kuželek na zkušenější Ivu Krčmovou z Karlína. Překvapení prvního dne, Karolína Petříková z Uhelných skladů, zaostala dalších 8 kuželek a poněkud zklamaná byla zřejmě i čtvrtá Lucie Panenková z Rudné. Loňská mistryně Kateřina Šubrtová ze Slavie skončila s odstupem až šestá.

Pořadí po prvním dni :
1. Tereza Komárková Konstruktiva 519
2. Iva Krčmová Karlín 479
3. Karolína Petříková SK US 471
4. Lucie Panenková Rudná 464
5. Hana Hájková Konstruktiva 455
6. Kateřina Šubrtová Slavia 443

Neděle

Neděle patřila finálovým náhozům. První se představily dorostenky a hned v první rundě naše Hanka Hájková. Střídání trenérů ukázalo kdeže se nacházel včerejší problém =) a Hanka se pustila směle do útoku na postup na vyšší místa. Začala jako smršť, ale v dorážce se jí přestávalo dařit. Dokázala však udržet po celý start soustředění, proti sobotě vylepšila zejména otvírku a i přes vyšší počet újezdů nakonec i ona pokořila v osobním maximu pětistovkovou hranici. Ostatní hráčky své směny nechala daleko za zády a naopak hodila rukavici všem lépe umístěným soupeřkám, které se s výjimkou Terezy musely oproti sobotě zlepšit, chtěly-li ji překonat. V souboji čtyř nejlepších z prvního dne poměrně očekávaně začal docházet dech Petříkové z US a bohužel tíhu očekávání neunesla ani Terka, po skutečně špatné první dráze (96) ztratila většinu svého náskoku. Druhá dráha byla stále ještě slabá, přestože číslo se již značně vylepšilo (115), ovšem veškerý náskok byl pryč. Panenková s Krčmovou hrály někde na úrovni pětistovky. Až v tuto chvíli ze sebe Terka setřásla nervozitu. Výborně ovšem začala hrát Krčmová a tak bylo o mistryni před poslední drahou již téměř jasno, na dalších místech však byla situace značně spetitá. Dlouho se zdálo, že naše děvčata nakonec obsadí 3. a 4. místo, ovšem Panenkové, které ke stříbru stačily v poslední dorážce čtyři devítky, se konec hrubě nevydařil a přenechala tak místo našim borkyním. V samotném závěru se nakonec podařilo ukořistit druhou pozici Tereze, Hance zůstal bronz.

Konečné výsledky:

1. Iva Krčmová Karlín 985
2. Tereza Komárková Konstruktiva 968
3. Hana Hájková Konstruktiva 966
4. Lucie Panenková Rudná 960
5. Karolína Petříková SK US 915

Po slavnostním vyhlášení dorostenek nastoupili k finále též dorostenci a hlavní roli hrála především nervozita. V první směně se trápili prakticky všichni hráči a bohužel i náš Jirka Langr, který sice zavelel v prvních plných k mohutnému útoku (95), ovšem pak naprosto pokazil dorážku a zařadil se do mizérie ostatních hráčů někde na úrovni 115 kuželek. V dalším průběhu se ze svého útlumu již nedostal a těsně podhodil i svůj sobotní výkon. Ještě hůře se vedlo Lassigovi z Popovic, ovšem ten měl z kvalifikace dostatečný náskok a tak Jirka zůstal na 8. pozici a neoslnili ani slávisté Kocan s Krydou. Od nejlepší čtyřky bylo ovšem možno čekat zajímavé výkony a všichni byli v očekávání jak si se svou pozicí a výkonem poradí vedoucí Jakub Pytlík, jehož náskok sice vypadal neotřesitelně, ovšem za sebou měl vlčáky a s nimi si zas tak jistě připadat nemohl. Začal též dosti špatně (115) a Kuděj i Vaško začali postupně odmazávat kuželky ze své ztráty, Brchel i díky větší ztrátě ze soboty zůstával poněkud pozadu.Na dalších drahách se Pytlíkovi přiliš nedařilo v plných kde pravidelně ztrácel další kuželky, ovšem druhý z pronásledovatelů, David Kuděj nevydržel ve stálém tlaku, předvedl slabší dráhu a rázem byl ze hry venku. O mistrovském titulu nakonec nebylo jasno až do samého závěru, Matěj Vaško vytrvale ukrajoval z náskoku soupeře, ovšem nakonec mu chyběl jeden či dva hody k dokonání velkého obratu a tak dorostenecká kategorie má letos přece jen poněkud nečekaného vítěze.

Konečné pořadí:
1. Jakub Pytlík KK Slavoj 1051
2. Matěj Vaško KK Slavoj 1049
3. David Kuděj SK US 1015
4. Jiří Brchel Kobylisy 994
5. Jan Kryda SK Slavia 951
...
8. Jiří Langr Konstruktiva 885

Úplné vysledky všech kategorií neleznete pod odkazem Mistr.Prahy v hlavním menu a bude-li stát Perun i nadále při nás, snad brzy přineseme i několik fotografií z průběhu mistrovství. Zatím si naše medailisty můžete vychutnat alespoň v malém vydání na hlavní stránce.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  NOVINKY
17.12.2020:
Uzavření kuželny
V souladu s usnesením vlády ČR je od 18.12.2020 kuželna znovu uzavřena.

03.12.2020:
Obnovení tréninků
V souladu s usnesením vlády ČR je od 3.12.2020 obnovena možnost tréninků. Podmínkou je zakrytí úst a nosu po celou dobu pobytu na kuželně a dodržení limitu max. 10 osob na kuželně.

08.10.2020:
Pozastavení soutěží
Na základě rozhodnutí VV ČKA jsou všechny soutěže od 9.10.2020 do odvolání dočasně prerušeny. V souladu s usnesením vlády ČR je kuželna do odvolání uzavřena i pro tréninky.

09.09.2020:
Hygienická opatření ČKA


  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo


кредит на квартиру кредит без справки о доходах