Dnešní datum: 05. 08. 2021   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Vložit článek| Čtenář: neregistrovaný 


  Obsazení kuželny


Gambrinus Cup
4.6.-20.6.2021Rozpis

Přihlášky  PŘEHLED AKCÍ
<<  Srpen  >>
 PoÚtStČtSoNe
>       1
>2 3 4 5 6 7 8
>9 10 11 12 13 14 15
>16 17 18 19 20 21 22
>23 24 25 26 27 28 29
>30 31      

©2003-2009
Ondřej StřelbaPowered by
Web site powered by phpRS

* Sedm postupů na mistrovství republiky

Vydáno dne 16. 05. 2006 (1110 přečtení)

Druhý květnový víkend byla kategorií seniorů zkompletována mistrovství Prahy jednotlivců. Letošní rok byl v porovnání s předchozím pro Konstruktivu přece jen o něco slabší, přesto se našim hráčům podařilo získat dva mistrovské tituly, pět dalších medailovch umístění a celkem sedm postupů na mistrovství republiky.

Mistry Prahy se ve svých kategoriích stali Líba Zichová mezi seniorkami a Honza Kostohryz v kategorii žáků.

V kategorii mužů má náš oddíl tradičně silné zastoupení, tentokrát však zůstalo po nevydařené kvalifikaci pouze u sedmi přímo postupujících hráčů dle umístění v přeboru oddílu. Třetí pozici a účast na mistrovství republiky si stejně jako minulý rok vybojoval Zdeněk Zahrádka, do druhého dne mistrovství se pak probojovali pouze Jarda Pleticha (7.) a Láďa Takáč (9.). Při neúčasti většiny prvoligových hráčů si mistrovský titul připsal Igor Búrik ze Slavoje následovaný skvěle finišujícím Petrem Božkou z Rudné.

Mezi ženami se v posledních letech přetahují o nejvyšší pozice naše hráčky se slávistkami a nejinak tomu bylo i letos, když hráčkám těchto dvou oddílů patřilo prvních osm míst. Blok slávistek na prvních místech se podařilo prorazit stříbrné Lence Bukovské, pátým místem si postup na mistrovství republiky konané ve Valašském Meziříčí zajistila ještě Petra Najmanová. Daleko k postupu neměla ani sedmá Edita Jungvirtová, Veronice Plasové se nevydařil nához v kvalifikaci a do finále se z 15.pozice neprobojovala. Mistrovský titul získala slávistka Blanka Mizerová, další postupové příčky patří jejím spoluhráčkám Janě Pavlíkové a Růženě Smrčkové. Další slávistka Šárka Marková má postup jako loňská mistryně republiky zajištěn automaticky.

Seniorské kategorie patří pro náš oddíl tradičně k úspěšným, letos to však potvrdily pouze naše ženy. Mistrovský titul po výborném výkonu s přehledem obhájila Líba Zichová, loni druhá Eva Barchánková si o jedno místo pohoršila, na mistrovství republiky v Táboře si však postup zajistila. Mezi naše hráčky se vklíníla po velmi pěkném výkonu Jaruška Havrdová z Uhelných skladů.

Senioři letos na Unionu nepředvedli oslnivé výsledky a stejně jako v kvalifikaci mužské kategorie byla tato kuželna pohřebištěm favoritů, bohužel především z našich řad. V konkurenci hráčů oblastních soutěží se nejlépe dařilo Frantovi Rusínovi na třetím místě, které však k postupu na mistrovství republiky nestačilo. Další ligoví hráči propadli, druhým nejlepším hráčem Konstruktivy byl Franta Vondráček na 6.místě. Jarda Pleticha skončil při obhajobě titulu třináctý, Tonda Doubrava jedenáctý. První dvě pozice obsadili hráči nižších pražských soutěží - Ladislav Škabrada a Jan Šipl ze Slavoje.

Juiorské kategorie Konstruktiva pomalu vyklízí. Mezi juniory to platí absolutně, zde jasně kraloval Josef Dvořák z Rudné, kterému k tomu stačil i hodně průměrný výkon. Na mistorvství republiky jej však velmi vylepšil a dokázal vybojovat šesté místo.

Juniorky jsme měli na startu dvě (smutným faktem je celková účast pěti hráček) v osobách Elišky Dosedělové a Kristýny Sionové. Lépe se dařilo Elišce, která se umístila třetí a díky pozicím vybojovaným pro Prahu v předchozích letech se probojovala na mistrovství republiky do Rosic, kde nakonec obsadila 32. místo. Kristýna zůstala na pátem místě jedinou nepostupující.

Ani mezi dorostenci neměl náš oddíl zastoupení, mistrem Prahy se stal Josef Kocan ze Slávie, na mistrovství republiky skončil 28.

Jana Kostohryzová odehrála mezi dorostenkami výborný první start, v druhém dni však svoji pozici ztratila a obsadila konečné šesté misto. Mistryní Prahy se stala letošní suverénka dorosteneckých soutěží Kateřina Kohoutová z Rudné. Lucie Povýšilová, která během sezóny předváděla velmi pěkné výkony, se bohužel mistrovství Prahy nezúčastnila.

Mezi žáky celkem jasně zvítězil náš Honza Kostohryz a jen potvrdil svou účast na mistrovství republiky konaném letos v Hořicích, kterou si již s předstihem vybojoval svým umístěním v PMN.

Ve velmi nepočetně obsazené kategorii žákyň s přehledem zvítězila Veronika Svobodová z Karlína, náš oddíl neměl zastoupení.

Na mistrovství republiky tak z Konstruktivy postoupili:

  • Zdeněk Zahrádka (muži - Hazlov)
  • Lenka Bukovská, Petra Najmanová (ženy - Valašské Meziříčí)
  • Libuše Zichová, Eva Barchánková (senioky - Tábor)
  • Eliška Dosedělová (juniorky - Rosice - 32 místo)
  • Jan Kostohryz (žáci - Hořice).

Mistrovství republiky s výjimkou již odehraných juniorských a dorosteneckých kategorií se konají o nastávajícím víkendu 20.-21.5.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  NOVINKY
17.12.2020:
Uzavření kuželny
V souladu s usnesením vlády ČR je od 18.12.2020 kuželna znovu uzavřena.

03.12.2020:
Obnovení tréninků
V souladu s usnesením vlády ČR je od 3.12.2020 obnovena možnost tréninků. Podmínkou je zakrytí úst a nosu po celou dobu pobytu na kuželně a dodržení limitu max. 10 osob na kuželně.

08.10.2020:
Pozastavení soutěží
Na základě rozhodnutí VV ČKA jsou všechny soutěže od 9.10.2020 do odvolání dočasně prerušeny. V souladu s usnesením vlády ČR je kuželna do odvolání uzavřena i pro tréninky.

09.09.2020:
Hygienická opatření ČKA


  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo


кредит на квартиру кредит без справки о доходах