6. a 7. kolo ligových soutěží 2006/07

Autor: Jan Barchánek <jan.barchanek(at)seznam.cz>, Téma: Družstva, Vydáno dne: 09. 11. 2006

Šesté kolo přineslo body pro Konstruktivu z domácích drah, v sedmém kole pokračovaly ve skvělých výkonech i družstva, která hrála venku.

6. kolo:

Muži A v šestém kole neúspěšně bojovali o vedoucí příčku soutěže v Rokycanech s místním áčkem, když v závěrečné dvojici neudrželi slibný vývoj utkání. Z Konstruktivy nejlépe zahrál Lukáš Doubrava (561). Áčko žen přivítalo ve druhém zápase na domácí dráze ambiciózní soupeřky z Blanska. Naše hráčky však po skvělém týmovém výkonu zvítězily a výrazně posunuly rekord drah (na hodnotu 3220), když nejlepší hráčkou domácích byla Lenka Bukovská (562). Muži B v dalším zápase na Braníku dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu s Lokomotivou České Budějovice až v poslední třicítce, nejlepší výkon zápasu patřil Tomáši Pavlatovi (555). Béčko žen na domácí dráze po dalším pěkném výkonu znovu nestačilo na hostující hráčky z Českých Velenic, z domácího družstva nejlépe zahrála Eva Barchánková (420). Muži C v ranním předzápase v Rokycanech s místním béčkem také ztratili body až v samotném závěru zápasu, z céčka byl znovu nejlepší Franta Rusín (547).

V průběhu reprezentační přestávky dokázali hráči céčka mužů zvítězit v dohrávaném utkání v Bohušovicích nad domácím družstvem Neratovic v poměru 8:0, fantastický výkon na těžké bohušovické kuželně předvedl Láďa Takáč – 552 !

7.kolo:

Muži A v sedmém kole znovu posunuli hodnotu rekordů kuželny i oddílu, a to jak u družstev (3422), tak i jednotlivců díky skvělému výkonu Jardy Borkovce (612) a nedali hostům z Blatné žádnou šanci. Hráčky áčka žen předvedly další skvělý výkon celého družstva a postaraly se o zatím největší překvapení letošního ročníku 1.ligy, když v Zábřehu dokázaly porazit dosud vedoucí celek soutěže. Nejlepší hráčkou utkání byla znovu Lenka Bukovská (545). Ženské áčko tak po prvních dvou prohraných utkáních na venkovních drahách drží skvělou sérii pěti zápasů bez porážky, navzdory předsezónním předpokladům se posunulo na 4. příčku soutěže a v tabulce pravdy se dokonce dělí o první místo se Slavií Praha. Muži B přivezli další body z venkovní kuželny, když po výborných výkonech zvítězili v Benešově, nejlépe zahráli Honza Barchánek a Pavel Vymazal (oba 559). Béčko žen nastoupilo k dalšímu zápasu také v Benešově a po dramatickém a vyrovnaném vývoji bohužel v závěru nestačilo na domácí hráčky. Nejlepší hráčkou celého utkání byla Marie Chlumská (434). Muži C navázali na vítězství z dohrávky a hostující béčko Hazlova vyprovodili po výborném výkonu opět kanárem, skvěle zahrál především Jiří Makovička (590).

Áčko mužů se v dalším kole pokusí prolomit neúspěšnou bilanci Konstruktivy na drahách v Ústí n/L proti posíleném družstvu Trnovan. Ženy A přivítají na domácích drahách hráčky Šumperka, které tradičně podávají velmi slušné výkony a jejich postavení ve spodní části průběžné tabulky je způsobeno spíše několika smolnými prohrami. Béčku mužů se letos daří více na drahách soupeřů, o vylepšení domácí bilance budou bojovat s nováčkem z Poděbrad, který však v posledních dvou kolech předvedl výborné výkony. Ženy B mají volný los. Céčko mužů nastoupí podobně jako áčko také na kuželně v Ústí n/L a bude potvrzovat svůj posun do horní třetiny tabulky soutěže proti domácímu Sokolu Ústí n/L.

... omlouvám se všem čtenářům, kteří lačnili po komentářích za šesté kolo, ale reprezentační přestávka byla příliš krátká :)